Partners

Štvrtok 18. 1. 2018

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné
  • Posledný školský deň v roku 2017 sme tradične prežili vo vianočnej atmosfére. Triedy si pripravili krásny kultúrny program, ktorým sme sa naladili na prichádzajúce sviatky. Ešte sme to zakončili vianočnými trhmi s dobročinným učelom. Ďakujeme všetkým rodičom za účasť najmä za ich celoročnú spoluprácu s našou základnou školou. Program bol ukončený najznámejšou vianočnou piesňou TICHÁ NOC, ktorá nech zneje v našich srdciach počas celých sviatkov.

• Žiaci 1.A sa zapojjli do súťaže o Najkrajší návrh knižnej záložky. Poslali svoje návrhy knižnej obálky ich najobľúbenejšej knižky. Žiačka Lucka Mešková získala diplom a knihy pre školu. Ukážky si můžete pozrieť na stránke

:https://www.facebook.com/pg/%C4%8Citko-%C4%8Ditate%C4%BEsk%C3%BD-klub-Slovart-156011838217300/photos/?tab=album&album_id=246384032513413

• V skoku do výšky svoje talenty ukázali i naši žiaci na súťaži v Oravskej Polhore.

Najlepšie výsledky získali:

Erika Bakaľová - 1. miesto

Šuvadová Lenka - 1. miesto

Škapcová Nina - 3. miesto

Zúčastnili sa aj Šelianová Viktória, Matejíčková Eva, ktoré síce neobsadili stupne víťazov, ale reprezentovali našu školu a boli to.

• Technológie pomáhajú búrať bariéry a programovanie spája. To je aj posolstvom tohtoročnej Hodiny kódu, ktorá hravou formou učí deti aj dospelých programovať. Hodina kódu u nás absolvovali žiaci tretieho ročníka, pod vedením našej bývalej žiačky Kristíny Zemančíkovej a jej spolužiačky.

• Dňa 14.12. 2017 sa v našej škole konalo školské kolo súťaže v prednese povesti ŠALIANSKY MAŤKO Jozefa Cígera Hronského v troch kategóriách.

V l. kategórii - žiaci 2. - 3. ročníka je nasledovné umiestnenie

1. miesto - Natália Parížková

2. miesto - Viktória Namislovská

3. miesto - Jakub Hojo

Viktória Varadová

V II. kategórii - žiaci 4.- 5.ročníka je nasledovné umiestnenie:

1. miesto - Karolína Bineková

2. miesto - Vanesa Dedinská

3. miesto - Nina Bombová

V III. kategórii žiaci 6. - 7. ročníka je nasledovné umiestnenie:

• Dňa 10.12.2017 naši žiaci vycestovali za športovým podujatím do neďalekého Ružomberku. Zúčastnili sa majstrovského futbalového zápasu našej najvyššej futbalovej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok. Aj keď bolo mrazivé počasie, naši žiaci hráčom Ružomberku vytvorili výbornú fanúšikovskú kulisu, čím hráčom spríjemnili pobyt na ihrisku v mrazivom počasí.

• Žiaci našej školy určite pred Vianocami pečú spolu s mamičkami či tetami vianočné sladkosti plné voňavých prísad a potom aspoň kúštik si na nich pochutnajú. Aj žiaci prvého stupňa mali možnosť nielen vidieť, ako sa pečú vianočné oblátky, ale ich aj ochutnali. Veď kedysi učitelia piekli oblátky a žiaci ich roznášali do každej domácnosti v obci.

• Druháci a tretiaci sa zapojili do celoslovenskej súťaže. Žiaci mali za úlohu nakresliť a napísať príbeh tematický zameraný na prvú pomoc a bezpečnosť na cestách. Naši tretiaci sa zaradili k víťazom. Tretie miesto na Slovensku je úžasný úspech, keďže sa zapojilo viac ako 400 škôl. Tretiaci získali pre seba diplomy, pre žiakov prvého stupňa zážitkový kurz prvej pomoci, certifikovaný kurz prvej pomoci pre učiteľov a automatický externý defibrilátor ( AED) pre školu. Návšteva tímu záchranárov bola pre našich žiakov nezabudnuteľným zážitkom. Naučili sa ako ošetrovať poranenia s ktorými sa môžu stretnúť v škole a doma, ale aj napríklad ako sa zachovať pri dopravnej nehode. AED je prístroj, ktorým vie aj laik zachrániť ľudský život. Pomáha pri poskytovaní prvej pomoci pri zástave srdca. Prístroj vyhodnotí, či človek naozaj potrebuje elektrický výboj a záchranárovi dáva jasné pokyny v slovenskom jazyku. Zásluhou tretiakov, ale najmä triednej pani učiteľky Mgr. Evy Banasovej je AED umiestnený v skrinke na chodbe školy. ĎAKUJEME.

• Základná škola s materskou školou Bobrov
    Nová cesta 361, 029 42 Bobrov