Partners

Pondelok 25. 9. 2017

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné
  • Dňa 3.10. 2017 bude prebiehať na škole fotenie žiakov.

• V pondelok 4. septembra sme zahájili otvorenie nového školského roka 2017/2018. Žiakom a rodičom sa prihovoril pán riaditeľ a pani zástupkyňa, ktorí privítali aj našich prváčikov spolu s ich rodičmi. Tento rok sme otvorili dve prvácke a naďalej ostávajú dve druhácke triedy. Privítali sme aj novú pani učiteľku a to: Mgr. Evu Banasovú.

• Dňa 14. 9.do našej školy zavítal pán Drahoš Daloš, ktorý prišiel deťom na 1. stupni predstaviť gajdy a ostatné pastierke ľudové hudobné nástroje. Pán Daloš nám na hudobných nástrojoch zahral a ponúkol zahrať aj ďeťom, ktoré to samozrejme aj využili.

• "Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje." Wiliam Worelock

... a tak aj hlavným cieľom tohtoročného jesenného účelového cvičenia bolo prehĺbiť lásku k prírode u našich starších žiakov. Aj keď to v stredu, 3. septembra 2017, nevyzeralo s počasím veľmi priaznivo, nezľakli sme sa a vybrali sme sa spoznať vrch Magurku, na hrebeni Oravskej Magury, na ktorej vrchole sa nachádza rovnomenný, 80 m vysoký vysielač, šíriaci vysielanie už od roku 1975. Počas nášho výstupu sa počasie umúdrilo a my sme sa kochali výhľadom na okolie. Síce s boľavými nohami, ale o to s väčšou radosťou v srdci sme opäť spoznali kúsok našej krásnej Oravy.

• Poplatok ZRPŠ sa od školského roka 2017/18 upravuje

z pôvodných 5 eur  na 8 eur za dieťa a každé tretie dieťa na škole platí 50 % /t.j. 4 eurá/.

• Ako býva zvykom dňa 30.6.2017 sme ukončili školský rok. Na školskej chodbe za prítomnosti starostu, pána farára, pedagógov a žiakov prebehlo vyhodnotenie práce žiakov. Žiaci 9.A triedy sa s nami rozlúčili zaujímavým programom. Následne si žiaci v triedach prevzali vysvedčenia a s veľkou radosťou sa rozbehli užívať si prázdniny. wink

• V utorok 27. júna 2017 sa v areáli našej školy uskutočnil Olympijský festival detí 2017 pre  žiakov našej základnej školy.  Žiaci boli rozdelení do dvoch kategórií: I. kategória – 1.  a 2.ročník , II. kategória – 3. a 4.ročník  . Súťažili v olympijských i v neolympijských disciplínach: beh na 200m, hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky , skok do výšky, beh na  a 50 m a novinkou bola štafeta -  4x50 m.

• Piataci vyrábali letáky o našej dedinke Bobrov. Poslali ich do Španielska deťom, ktoré s nimi spolupracujú na etwinning projekte "Look, where we live!

Video:

• Základná škola s materskou školou Bobrov