Partners

Streda 20. 6. 2018

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné
  • Dňa 6.- 7. 6.2018 sa konali voľby do rady školy. Do rady školy boli zvolení:

Za rodičov - Mgr. Martina Slovíková

Ing. Mária Gaburová

Ing. Zuzana Jurčažáková.

Za MŠ - pedagogický zbor - Mgr. Katarína Škapcová

Za ZŠ - pedagogický zbor - Mgr. Katarína Fernezová

Za nepedagogickývh zamestnancov bola zvolená - Alena Olejárová.

V rade školy budú zasadať v období rokov 2018-2022.

• Dňa 14.6.2018 sa v Základnej škole s materskou školou J. Vojtašáka v Zákamennom konal 5. ročník súťaže v prednese ruskej poézie a prózy "Michalkovov pamätník".

Žiak 9. ročníka Martin Lukáš v prednese čítanej ruskej prózy získal 1. miesto.

Gratulujeme.

• Múzeum na kolesách k nám do školy zavítalo na Deň detí. Pri programe „Zálesák“ sa žiaci zábavnou formou dozvedeli, ako prežiť v prírode, čo si treba zbaliť a ako sa zachovať v prípade dažďa, straty orientácie, či hlbokého snehu. Žiaci našej školy si spoločne s moderátorom programu vyskúšali aspoň na malú chvíľu aj úlohu hercov.

V druhom bode programu bola téma - 2. svetová vojna, vďaka ktorému sa mohli žiaci našej školy dotknúť histórie priamo na vlastnej koži. Priniesli do školy históriu druhej svetovej vojny. Program bol upravený tak, aby najmladších oboznámil s témou a starších obohatil o mnohé zaujímavosti a doplnil teoretické znalosti o praktickú skúsenosť. Žiaci si mohli obliecť vojenské uniformy, vziať do rúk skutočné zbrane, vyskúšať si činnosti, ktoré robili vojaci počas druhej svetovej vojny. Popri tom všetkom nikoho nenechá chladným vtipné rozprávanie o veľmi vážnych veciach. Táto nevšedná, ale veľmi zaujímavá forma zážitkového učenia dokáže do problematiky vtiahnuť takmer každého. V takejto atmosfére sa nové vedomosti osvojujú veľmi rýchlo a natrvalo, a to je tá najväčšia výhoda.Z programu sme mali veľkú radosť a sme radi, že sme sa ho aj aktívne zúčastnili.

• Naši najmenší žiaci, čiže 1. a 2. trieda, si 11.6. prvýkrát vyskúšali možnosť isť na školský výlet. Pani učiteľky im zorganizovali výlet do rezortu Villa Betula v Liptovskej Sielnici. V areáli si užili detské ihrisko plné preliezačiek s tobogánovými šmykľavkami, skákacích hradov, trampolín, detských lezeckých stien, hojdačiek a iných atrakcií.

Aj ked bolo teplo, vyskúšalii interiérovú detskú halu, jazdu na koníkoch, veľký nafukovací hrad s prekážkovou dráhou a indiánske típí. Obzreli si mini ZOO, vyskúšali si jazdu na terénnych šliapacích autíčkach, či spúšťanie na lanovej dráhe. Vyčerpaní po absolvovaní všetkých atrakcií, zjedení chutného obedu a prebratí si darčeka, sa šťastní odobrali na dlhú cestu domov.

• Spolu sa vyzbieralo 6360 kg papiera.

Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa zapojili.

• Je jún. Posledný mesiac pred prázdninami. Školáci na poslednú chvíľu opravujú známky, deti oslávili svoj sviatok, dospelí odrátavajú dni do dovolenky. V tomto hektickom období by sme nemali zabudnúť na jeden sviatok... Deň otcov.

Na tento deň sa trocha zabúda. Ženy májú MDŽ, Deň matiek, aj Valentína . A otcov – mužov tak trocha tlačíme do úzadia. Práve preto by sme mali na Deň otcov poďakovať našim otcom za to, že sú.

ĎAKUJEME OTEC.

Takto sme pripravovali darček pre otecka ku dňu otcov, ktorý je tretiu júnovú nedeľu.

• Prihláška na štúdium v základnej umeleckej škole Heureka Bobrov

prihlaska_bobrov_2018-19.docx

• Pozývame Vás na

Plenárne a triedne rodičovské združenie,

ktoré sa uskutoční

v stredu 6.6.2018 o 16:00 hod.

V rámci ktorého budú voľby zástupcov rodičov do Rady školy ZŠ s MŠ Bobrov.

Tešíme sa na Vás, účasť nutná!!!

• Dňa 25.5.2018 žiaci 2., 3., a 4. ročníka sa zúčastnili exkurzie do Bábkového divadla v Žiline.

• ....Padla hviezda a zem sa zachvela

Že ťa ľúbim, to si vždy vedela

Ďalšia hviezda priamo k zemi padá

A ja cítim ako máš ma rada

Blednú zore, hviezdy strácajú moc

Slnko útočí

Všetky hviezdy padli ti v túto noc

mama do očí .

Aj žiaci našej školy chceli svojim mamkám popriať ich sviatku. Pripravili si pre ne krásny kultúrny program. Veríme, že slová básni, piesní a tanečné kreácie detí zohriali ich srdiečka. Aj takouto formou chceli poďakovať za ich nekonečnú lásku, obetavú starostlivosť, trpezlivosť a nehu.

• Základná škola s materskou školou Bobrov
    Nová cesta 361, 029 42 Bobrov