Navigácia

  • Vianočné trhy v škole

  • iBobor

    Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej  on-line súťaže z informatiky. V kategórii Drobci boli 2 úspešné riešiteľky a v kategórii Bobríci bolo 11 úspešných riešiteľov. Úspešní riešitelia boli odmenení diplomami. Ak chcete vedieť, aké úlohy riešili žiaci, môžete si ich pozrieť na stránke iBobor, v záložke Archív úloh.

  • 24. 30. 11. 2018 Vianočný čas – Amsterdam, Cambridge, Londýn

    Žiačky ZŠ s MŠ Bobrov sa v novembri zúčastnili 7 – dňového výletu do Amsterdamu, Cambridge a Londýna. Prežili tam týždeň preplnený zážitkami a získali nové skúsenosti. Videli mnoho atrakcií a dokonca mali možnosť zdokonaliť si svoju angličtinu.

    Program bol veľmi nabitý:

    1. deň – Ráno o ôsmej sme nastúpili do autobusu v Bobrove a vydali sa do Žiliny, kde sa k nám pridal ešte jeden autobus. Spoločne sme precestovali Českú republiku a Nemecko.

    2. deň – Na druhé ráno sme sa zobudili v Amsterdame. Čakala nás celodenná prehliadka mesta, pozreli sme si diamantové múzeum a kvetinový trh. Napriek studenému počasiu sa nám mesto veľmi páčilo. Poobede sme pokračovali v našej ceste. Prešli sme cez Belgicko a večer sme prišli do mesta Dunkerque, kde sme sa ubytovali a prespali.

    3. deň – V skorých ranných hodinách sme nastúpili do autobusu a odviezli sa do Calais, kde sme prestúpili na trajekt, ktorý nás preplavil cez La Manche do mesta Dover. Odtiaľ sme zamierili do známeho univerzitného mestečka Cambridge. Prezreli sme si viaceré univerzity, medzi nimi prekrásny King’sCollege spolu s jeho kaplnkou. Poobede sme sa poprechádzali mestom, kúpili si zopár suvenírov a podvečer sme vyrazili do Londýna. Tam nás už čakala anglická koordinátorka, ktorá našich žiakov porozdeľovala do jednotlivých rodín, u ktorých boli žiaci ubytovaní.

    4. deň – Žiaci ráno prichádzali do autobusu plní zážitkov a dojmov z anglických rodín. Kým si vymieňali historky, autobus nás už viezol do Greenwich. Tam sme mali možnosť vidieť bod, kadiaľ prechádza nultý poludník a prezreli sme si Námorné múzeum. Potom sme sa prepravili do centra Londýna a išli sme sa pozrieť na Tower of London. Žiaci zažili jazdu preplneným londýnskym metrom a nákupy v obrovskom nákupnom centre Westfield. Následne sa deti vrátili do rodín na večeru a nocľah.

    5. deň – Počas piateho dňa sme si obzreli nádherný zámok Windsor a navštívili sme Britské múzeum. Deti boli fascinované a tvrdili, že prvýkrát sa im nechcelo z múzea odísť. Čakala nás však vyhliadková jazda Londýnom, ktorý napriek sychravému počasiu vyzeral očarujúco. Večer sa deti opäť odobrali do rodín na poslednú noc.

    6. deň – Hneď ráno sme zamierili k Buckinghamskému palácu, odtiaľ sme sa prešli parkom sv. Jamesa až k slávnemu Big Ben. Následne nás čakala atrakcia, na ktorú sa deti tešili asi najviac – Londýnske oko. Bol to pre deti ďalší úžasný zážitok. Mali možnosť pozrieť si Londýn ako na dlani. Odtiaľ sme sa presunuli na slávnu križovatku PiccadillyCircus a mali sme možnosť zažiť nákupy na preplnenej ulici OxfordStreet, ktorá bola v tomto čase už bohato vysvietená a vyzdobená vianočnými ozdobami. Kto mal chuť, mal možnosť si prezrieť Britskú národnú galériu s mnohými dielami slávnych maliarov. Večer sme nastúpili do autobusu a vydali sa na dlhú cestu domov.

    7. deň – Tento deň sme celý strávili na cestách cez La Manche, Francúzsko, Belgicko, Holandsko, Nemecko, Česko až na Slovensko. Po polnoci sme dorazili do Bobrova, kde na deti čakali ich rodičia.

                                                                                                                Mgr. Zlatica Franeková

  • Svätý Mikuláš v škole

    Všetci máme na pamäti, ako sme boli v čase detstva v deň sv. Mikuláša plní očakávania, radosti a túžby a tešili sa, čo nám tento rok Mikuláš prinesie za sladkosti. Ale cez tú veľkú radosť sme sa báli, či čert vie o tom, ako sme mamičku niekedy hnevali, alebo sme neboli vždy poslušní...

  • Pokračujeme v aktívnej komunikácii so svetom v krúžku eTwinning

    Aj v tomto školskom roku funguje na našej škole krúžok eTwinning, v ktorom žiačky 5. – 8. ročníka pracujú na rôznych aktivitách v spolupráci s viacerými školami v zahraničí. Krúžok je tento rok rozdelený do troch skupiniek a každá z nich má svoj vlastný projekt.

    Najmladšie žiačky (piatačky a šiestačky) sú v kontakte s deťmi zo škôl v Poľsku, Rumunsku a Srbsku a vymenili si s nimi vlastnoručne vyrobené pohľadnice. Momentálne nacvičujú populárnu vianočnú rozprávku Christmas Carol.

    Ďalšia skupinka (siedmačky) sa vo svojom projekte venuje zmysluplnému tráveniu voľného času. Rovnako ako prvá skupinka, aj ony si najskôr navzájom poslali vytvorené pohľadnice. Okrem toho viaceré dievčatá aktívne komunikujú s týmito deťmi aj cez rôzne sociálne siete a tým precvičujú svoje jazykové znalosti. V projekte pracujú so školami v Litve, Poľsku, Lotyšsku a Portugalsku. Nacvičili slovenskú pieseň, ktorú natočili na video a poslali novým kamarátom. V týchto dňoch sa chystajú upiecť tradičné slovenské vianočné perníčky a natočiť pre zahraničných partnerov videorecept.

    Najstaršie žiačky (ôsmačky) si ako tému projektu vybrali zdravý životný štýl. Majú za sebou cvičenie jogy, prípravu zdravého zeleninového šalátu a ovocného smoothie nápoja.

    Dievčatá práca v krúžku veľmi baví a nenásilným, zábavným spôsobom trénujú komunikáciu v anglickom jazyku.

  • Hovorme o jedle - strieborný diplom

    V mesiaci október sme sa zapojili do projektu Hovorme o jedle.

    Za aktívnu účasť sme získali strieborný diplom.

     

  • Okresné kolo technickej olympiády

    Dňa 29.11.2018 sa v Námestove uskutočnilo okresné kolo technickej olympiády.

    Za starších žiakov nás reprezentovali  žiaci  deviateho ročníka Dávid Varada  a Tomáš  Lipovský, ktorí sa umiestnili v okrese na 6. mieste a v regióne na 11. mieste - boli úspešní riešitelia a mladší žiak Filip Plaštiak 7.A sa umiestnil v okrese na 7. mieste a v regióne na 10. mieste.

    Za reprezentáciu ďakujeme...

     

  • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C

    Dňa 22.11.2018 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo SJL v kategórii C, ktorej sa zúčastnili žiačky 8. ročníka - Júlia Š. , Lenka Kubasáková a žiačky 9. ročníka - Laura Luscoňová, Barbora Zemančíková. Najviac bodov získala Júlia a postúpila na okresné kolo.

    Dňa 28.11.2018 na okresnom kole v Námestove súťažila v spoločnej kategórii s deviatakmi. Zo 16 súťažiacich obsadila 7. miesto a počtom bodov 40 z 55 sa stala úspešnou riešiteľkou. Gratulujeme!

  • Noc s Harry Potterom

    Žiaci 2.B, 3.B a 4. A triedy  sa cez nástupište  9 a ¾ dopravili do Rokfortkej školy.

    Rozprávková NOC S HARRY POTTEROM sa niesla v duchu zábavy, odvahy a fantázie. Deti nemali čas na nudu. Žiačky siedmeho a deviateho ročníka si  v spolupráci s  tr.  Učiteľkami pripravili rôzne zaujímavé, záhadné a strašidelné aktivity. Nechýbal ani prechod cez tmavú strašidelnú cestu, zábavné fotenie, pyžamová párty či mnohhé iné zaujímavosti.  Noc bola dlhá a niektrorí od vzrušenia nemohli zaspať. O to ťažšie bolo pre nich ranné vstávanie.

    Ďakujeme žiačkam vyšších ročníkov za ich čas. Taktiež ďakujeme Pekárni Štefan Plutinský Zubrohlava za večeru a raňajky. Dostali sme od nich  vyníkajúci chlebík a sladké buchty.

    Pevne veríme, že sa všetkým páčilo, a že sa šťastlivo,  plní nových zážitkov vrátili domov.

  • Harmonogram   Testovanie 5-2018

    Harmonogram   Testovanie 5-2018

    21. november 2018 (streda)

    Žiaci so ZZ zaradením do 1.skupiny obmedzenia

                                    Matematika

    8:00 – 8:10 h (10 min)                   úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

    8:10 – 8:20 h (10 min)                   rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

    8:20 – 9:35 h (75 min)                  administrácia testu

    9:35 – 9:40 h (5 min)                     zozbieranie testov a OH

    9:40 – 10:00 h (20 min)                prestávka /závisí od ukončenia administrácie v skupine min. 20 minút/

                         Slovenský jazyk a literatúra 

    10:00 – 10:10 h (10 min)                úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

    10:10 – 10:20 h (10 min)                rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

    10:20 – 11:35 h (75 min)               administrácia testu

    11:35 – 11:40 h (5 min)                   zozbieranie testov a OH

                         Záver testovania

     Po ukončení testovania v poslednej skupine najneskôr do 12:10 h 

    – komisionálne zabalenie spätnej zásielky podľa pokynov po skončení poslednej testovanej skupiny (vrátane 1. skupiny ZZ) v danej škole

  • Harmonogram   Testovanie 5-2018

    21. november 2018 (streda)

                                    Matematika

    8:00 – 8:10 h (10 min)                 úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

    8:10 – 8:20 h (10 min)                 rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

    8:20 – 9:20 h (60 min)                administrácia testu

    9:20 – 9:25 h (5 min)                   zozbieranie testov a OH

    9:25 – 9:45 h (20 min)                prestávka

                         Slovenský jazyk a literatúra 

    9:45 – 9:55 h (10 min)                 úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

    9:55 – 10:05 h (10 min)               rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

    10:05 – 11:05 h (60 min)            administrácia testu

    11:05 – 11:10 h (5 min)               zozbieranie testov a OH

                         Záver testovania

     11:10 – 11:40 h (ak nie je skupina ZZ)

     11:40 – 12:10 h (ak je 1. skupina ZZ)

     12:20 – 12:50 h (ak je 2. skupina ZZ)

    – komisionálne zabalenie spätnej zásielky podľa pokynov po skončení poslednej testovanej skupiny (vrátane 1. a 2. skupiny ZZ) v danej škole

    * Žiaci so zdravotným znevýhodnením (ZZ) sú testovaní podľa osobitného harmonogramu.

  • Akademické voľno pre 6.- 9. ročník

    Dňa 21.11.2018 bude akademické voľno pre 6.- 9. ročník.

    V tento deň žiaci neprídu do školy, z dôvodu Testovanie - 5.

     

  • Protidrogový vlak

    Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka sa dňa 9.11.2018 zúčastnili akcie - Protidrogový vlak- v Tvrdošíne. Na začiatku každý žiak vyplnil anonymný dotazník. Po vyplnení dotazníka sme pokračovali príbehom chlapca, ktorý zomrel na predávkovanie drogami. Film bol rozdelený na krátke ukážky. Po každej ukážke nasledovala miestnosť z deja. Program bol pestrý a náučný. Mali sme možnosť sa zamyslieť nad životom narkomanov a uvedomiť si, že nechceme skončiť ako oni. 

                                                                                                                             Evka a Miriam 7.A

  • Pozvánka

    Pozývame Vás na

    Plenárne a triedne rodičovské združenie,

    ktoré sa uskutoční

    v stredu 14.11.2018

    od 16:00 do 18:00 hod.

     

    Tešíme sa na Vás, účasť nutná!!!

  • Scénické čítanie

    Dňa 12.11. 2018 sa v Základnej škole s materskou školou v Babíne konal 1. ročník regionálnej súťaže v scénickom čítaní. Trinásť žiackych kolektívov prezentovalo ukážky umeleckých textov z kníh Marty Hlušíkovej a Márie Jančovej.

    Z našej školy sa tohto interpretačného divadla zúčastnili žiačky z 1. stupňa: Košťálová Barbora, Varadová Viktória, Kurtulíková Zuzana, Kvasňáková Nela, Parížková Natália a žiaci z 2. stupňa: Majchráková Sára, Ondreková Tatiana, Tvoríková Klára, Čul Tomáš.

    Súťažný deň vyvrcholil odborným hodnotením spisovateľky Marty Hlušíkovej, ktorá svojimi cennými radami usmernila prácu pedagógov v oblasti prípravy scénického čítania a vyzdvihla najkrajšie momenty jednotlivých predstavení.

    Tento deň nám všetkým poskytol jedinečný umelecký zážitok.

  • Cezhraničná spolupráca

    Programy spolupráce sú doplnkom hlavných európskych programov, napríklad Programu rozvoja vidieka alebo programov implementovaných v rámci cieľa Investovanie do rastu a zamestnanosti. Program spolupráce je výsledkom spoločného úsilia všetkých zúčastnených krajín s cieľom umožniť financovanie aktivít, ktoré povedú k intenzívnejšej spolupráci medzi regiónmi so spoločnou medzištátnou hranicou a vytvoria priestor pre investície na zlepšenie technického stavu a sprístupnenia prírodných a kultúrnych pamiatok.

          Do projektu cezhraničnej spolupráce je zapojená aj obec Bobrov, ktorá úspešne napĺňa ciele vytýčené v tomto projekte.

          Výsledkom spolupráce regiónov so spoločnou medzištátnou hranicou sú aj spoločné akcie poľských a slovenských žiakov z Bobrova a Veľkej Lipnice, ktorí sa dňa 9.10.2018 stretli na spoločnom turistickom prechode štátnej hranice a 23.10.20108 na podujatí, kde prezentovali tradície svojich regiónov v peknom kultúrnom programe.

  • Riaditeľské voľno

  • Prírodovedná exkurzia - Priehradný múr Oravskej priehrady

    19. októbra sa naši siedmaci, ôsmaci a deviataci zúčastnili prírodovednej exkurzie vo vnútorných priestoroch priehradného múru Oravskej priehrady. Vďaka ochote a odbornému výkladu sme sa dozvedeli nové informácie o vodnom diele Orava ako aj o samotnom priehradnom múre, ktorý už viac ako 60 rokov chráni naše životy a obydlia pred povodňami. Zaujalo nás, že v spleti chodieb sa nachádzajú nielen tlakové meracie prístroje, pretlakové nádrže, ale aj vyústenie dvoch prameňov minerálnej vody.

  • Kuba - dve tváre slobody

    Dňa 10.10.2018 sa v kultúrnom dome v Námestove uskutočnil vzdelávací program pre žiakov 2. stupňa pod názvom Kuba - dve tváre slobody. V poradí už siedma časť vzdelávacieho programu - Svet okolo nás nás zaviedla do krajiny Latinskej Ameriky. Kuba je krajina s bohatou a pohnutou históriou, ale aj zaujímavou súčasnosťou. Dozvedeli sme sa zemepisné, biologické a politické stránky danej oblasti, ale aj charakteristiku domáceho obyvateľstva, jeho zvyky a bežný život. O Kube žiaci získali informácie aj na základe otázok, ktoré mohli v závere programu klásť. Vzdelávací program nám poskytol jedinečný zážitok.

strana:

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Bobrov
    Nová cesta 361, 029 42 Bobrov
  • 043/5587126

Fotogaléria