• eTwinning

• Aj v školskom roku 2018/2019 funguje na našej škole krúžok e-Twinning, v ktorom žiačky 3. a 4. ročníka – p. Uč. Banasová Eva a žiačky 5. – 8. ročníka – p. Uč. Franeková Zlatica, pracujú na rôznych aktivitách v spolupráci s viacerými školami v zahraničí.

Krúžok 5. – 8.  je tento rok rozdelený do troch skupiniek a každá z nich má svoj vlastný projekt.

Piatačky a šiestačky sú v kontakte s deťmi zo škôl v Poľsku, Rumunsku a Srbsku a vymenili si s nimi vlastnoručne vyrobené pohľadnice. Tiež nacvičili vianočnú rozprávku Christmas Carol.

Siedmačky sa vo svojom projekte venujú zmysluplnému tráveniu voľného času. Rovnako ako prvá skupinka, aj ony si najskôr navzájom poslali vytvorené pohľadnice. Okrem toho viaceré dievčatá aktívne komunikujú s týmito deťmi aj cez rôzne sociálne siete a tým precvičujú svoje jazykové znalosti. V projekte pracujú so školami v Litve, Poľsku, Lotyšsku a Portugalsku. Nacvičili slovenskú pieseň, ktorú natočili na video a poslali novým kamarátom. V týchto dňoch sa chystajú upiecť tradičné slovenské vianočné perníčky a natočiť pre zahraničných partnerov video-recept.

Najstaršie žiačky-  ôsmačky - si ako tému projektu vybrali zdravý životný štýl. Majú za sebou cvičenie jogy, prípravu zdravého zeleninového šalátu a ovocného smoothie nápoja.

Dievčatá práca v krúžku veľmi baví a nenásilným, zábavným spôsobom trénujú komunikáciu v anglickom jazyku.

Na prvom stupni sa s programom e-Twining a s projektmi zoznamujeme. Tretiaci a štvrtáci pracovali spoločne na troch projektoch. Dva projekty boli zamerané na výmenu si vianočných pohľadníc s krajinami Kanárske ostrovy a Poľsko. V ďalšom  projekte sa pokúsili žiačky predstaviť svoje národné symboly a tie potom zdieľať s krajinami ako sú Turecko, Grécko, Poľsko...

Práca žiačky bavila. Najväčšie prekvapenie a radosť pre nich bola hlavne pošta, ktorá prišla z iných krajín a mohli si svoj pozdrav nalepiť doma na chladničku.

Veríme že e-Twinning bude aj naďalej pokračovať, či už formou krúžkov, alebo samostatne postavených projektov.

Aj toto je jeden zo spôsobov, ako rozvíjať svoje schopnosti v oblasti cudzích jazykov.

e-Twinnig  aktivity

3. a 4. ročník