• Zvýšenie inklúzie a zlepšenie štúdijných výsledkov žiakov ZŠ Bobrov

•

Vďaka podpore Európskej únie sme získali projekt s názvom ,, Zvýšenie inklúzie a zlepšenie štúdijných výsledkov žiakov ZŠ Bobrov".

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom upatňovania rovnakého prístupu ku vzdelaniu a zlepšenie štúdijných vžýsledkov vo vzdelaní všetkých žiakov, vrátane žiakov so ŠVVP.

Tento cieľ bude napĺňaný prostredníctvom hlavnej aktivity zamestnaním asistentov učiteľa, ktorí budú pomáhať žiakom so ŠVVP zaradiť sa do bežných tried a stať sa súčasťou školského prostredia, odstraňovať socialno-patologické javy, skvalitní diagnostikovanie všetkých žikov s cieľom predchádzať a zmierňovať negatívny vplyv vývinových porúch a iného znevýhodnenia, ktoré by mohlo mať za následok neúspešnosť žiakov.

Cieľovou skupinou predkladania projektu sú všetci žiaci ZŠ vrátane žiakov so ŠVVP. Uvádzané merateľné ukazovatele priamo nadväzujú na hlavný cieľ projektu.