• Popis činnosti AU počas monitorovacej situácie

• Počas mimoriadnej situácie asistenti učiteľa pracovali online, podľa pokynov, ktoré im nariadil vyučujúci daného predmetu. So žiakmi komunikovali prostredníctvom edupage, zoom a osobný kontak . AU sa podieľali na individuálnom doučovaní žiakov so ŠVVP. Taktiež boli prítomní na vyučovacích hodinách v rámci dištančného vzdelávania, kde boli týmto žiakom nápomocní. Počas home ofice, pripravovali rôzne kompenzačné pomôcky, pracovné listy, PowerPoint prezentácie pre žiakov so ŠVVP. Asistenti učiteľa pracovali so žiakmi aj individuálne, po dohode s učiteľom daného predmetu.

Hlavným cieľom však bolo byť žiakom aj naďalej oporou, pomáhať im pri učive, ktoré im robilo ťažkosti, čo žiaci so ŠVVP mimoriadne ocenili. Pri individuálnom vzdelávaní asistenti učiteľa komunikovali so zákonnými zástupcami žiaka, kde ich oboznámili o práci žiaka.